logo TNBSP


TNBSP o. TORUŃ książki
 siedziba oddziału AKTUALNOŚCI HISTORIA CZŁONKOWIE i RADA KONFERENCJA
W TORUNIU
 WARSZTATY PUBLIKACJE STANDARDY WYSTAWY i ZAJĘCIA KONKURS LITERACKI SILVA RERUM GALERIA LINKI KONTAKT

Autorka witryny:
Magdalena Stempska

Konsultacja materiałów: Małgorzata Borcz,
Elżbieta Wiśniewska
SILVA RERUM


<<< wróć

SILVA RERUM nr 4 - WSTĘP

Drodzy Czytelnicy!

Witamy po przerwie wakacyjnej i zachęcamy do lektury czwartego już zeszytu kwartalnika Silva Rerum. Bieżący numer poświęcony jest przede wszystkim nauczaniu języków obcych oraz roli biblioteki w dzisiejszej szkole.

W dziale Aktualne problemy edukacji i wychowania autorzy artykułów opisują różnorakie problemy, z jakimi stykają się nauczyciele języków obcych.

W części poświęconej psychologii gorąco polecamy artykuł Klaudii Winiarskiej, w którym przekonuje o wciąż istotnej, a niedocenianej roli symboli w życiu współczesnego człowieka.

W dziale Współczesna biblioteka szkolna przedstawiamy materiały po konferencji pt. Przekształcanie bibłiotek w Szkolne Centra Informacji, która odbyła się l1 maja 2005 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu. Ponadto, Piotr Skrzypczak przed stawia stuletnie tradycje kinematografii australijskiej.

Mamy nadzieję, że lektura Silva Rerum okaże się inspiracją do twórczej pracy w szkole. Dziękujemy Autorom i zapraszamy do zamieszczania artykułów w naszym kwartalniku, który umożliwia wymianę doświadczeń pracownikom szkół. Jeden z kolejnych numerów będzie poświęcony zagadnieniu mierzenia jakości w placówkach oświatowych.

zespół redakcyjny
Partner serwisu:

BASmebel - meble na wymiar w Toruniu