logo TNBSP


TNBSP o. TORUŃ książki
 siedziba oddziału AKTUALNOŚCI HISTORIA CZŁONKOWIE i RADA KONFERENCJA
W TORUNIU
 WARSZTATY PUBLIKACJE STANDARDY WYSTAWY i ZAJĘCIA KONKURS LITERACKI SILVA RERUM GALERIA LINKI KONTAKT

Autorka witryny:
Magdalena Stempska

Konsultacja materiałów: Małgorzata Borcz,
Elżbieta Wiśniewska
SILVA RERUM


<<< wróć

SILVA RERUM nr 1 - WSTĘP

Szanowny Czytelniku!

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu zapraszają do lektury nowego czasopisma Silva Rerum.

Cieszymy się niezmiernie z faktu, iż czasopismo to znalazło się w Twoich rękach. Mamy nadzieję, że po lekturze zawartych w nim tekstów będziesz usatysfakcjonowany, a w przyszłości uznasz je za wartościowe.

Naszą ambicją jest tworzenie pisma, które dotrze do szerokiego kręgu odbiorców, którym bliskie są sprawy edukacji i wychowania. Jesteśmy przekonani, że wśród nich znajdą się uczniowie, słuchacze, studenci, nauczyciele i wychowawcy. Jak nazwa wskazuje, zamierzamy poruszać rozmaite tematy. Szczególny nacisk chcemy położyć na metodykę i dydaktykę nauczania, oddziaływania wychowawcze w stosunku do dzieci i młodzieży, trudności szkolne uczniów i słuchaczy, czy wreszcie trudności w pracy nauczyciela, wychowawcy. Aby dostarczyć czytelnikom rzetelnej wiedzy, zamierzamy korzystać z wyników badań naukowców - psychologów, pedagogów, metodyków, choć nie tylko. Nasi pracownicy to osoby o bardzo bogatym i różnorodnym doświadczeniu zawodowym - dydaktycznym i wychowawczym. To przede wszystkim praktycy, którzy będą dzielić się własnymi doświadczeniami, refleksjami, sukcesami oraz trudnościami w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jesteśmy pewni, że artykuły wychodzące spod ich pióra spełnią Twoje oczekiwania Drogi Czytelniku i staną się bodźcem do własnych przemyśleń i być może napisania własnego tekstu.

Silva Rerum debiutowało w 2001 roku i było adresowane głównie do pracowników i studentów Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Toruniu. We wrześniu 2004r. do współpracy we współredagowaniu i wydawaniu Pisma włączyło się Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu. ł oto powołaliśmy do życia, zmienione i wzbogacone o nowe treści oraz szatę graficzną Czasopismo, które (przynajmniej na razie) będzie kwartalnikiem.

Drogi Czytelniku, prosimy Cię o uważną lekturę artykułów. Wszelkie uwagi pozy tywne, a także słowa konstruktywnej krytyki z Twoj ej strony, będą dla nas bardzo cenne. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje, które sprawią, że czasopismo Silva Rerum będzie się rozwijać i stawać coraz ciekawszym. Zachęcamy wszystkich chętnych do publikowania swoich tekstów na naszych łamach.


Życzymy przyjemnej lektury.

Artur Mikiewicz
- redaktor naczelny - dyrektor Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Toruniu

Jerzy Karpiński
dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu


Adres do korespondencji: silvarerum@nkj.torun.pl
Zapraszamy także do odwiedzenia stron domowych NKJO i CKU:
www. nkjo. torun.pl;   e-mail: college @nkj.torun.pl
www.cku. torun.pl;   e-mail: sekretariat@cku. torun.pl
Partner serwisu:

BASmebel - meble na wymiar w Toruniu